Wróć do dokładnego odważania produktów
Często po kilku tygodniach stosowania diety zaczyna się odmierzanie składników "na oko". Wróć do dokładnej kontroli gramatur, by sprawdzić, czy nie jest to przyczyna braku efektów.
Skorzystaj z wizyty kontrolnej
Dietetyk przeanalizuje sytuację i zmieni parametry diety. Zmiana masy ciała wpływa na zapotrzebowanie na energię. Ponadto organizm adaptuje się, czyli przyzwyczaja do wprowadzanych zmian. Dlatego co kilka tygodni należy zmienić parametry jadłospisu.
Zweryfikuj aktywność
Przeanalizuj codzienny poziom aktywności, może uległ zmianie np. przez niesprzyjające warunki pogodowe lub złe samopoczucie, a tym samym zmniejszył się uzyskiwany dzienny deficyt.
Pilnuj się w weekendy
Po dłuższym czasie redukowania masy ciała częściej dochodzi do odstępstw i dietetycznych grzeszków, szczególnie w weekendy. Tymczasem piwo, ciastko czy lody mogą zaburzyć pożądany deficyt w diecie redukcyjnej.
Daj czas organizmowi
Jeśli wszystkie powyższe zmiany zostały już zweryfikowane i nie popełniasz błędów w stosowaniu diety, daj czas organizmowi. Podczas redukcji mogą pojawić się swojego rodzaju "przestoje" podczas których waga się nie zmienia. Warto być cierpliwym, a w razie wątpliwości konsultować się ze swoim dietetykiem.
Twój komentarz